Viete ako sa ochrániť pre rizikom?Rizikové životné poistenie zaraďujeme medzi nepovinne uzatvárajúce produkty poisťovacích spoločností. Väčšinou o nich žiadajú ľudia v strednom veku, prípadne zodpovední živitelia rodín. Hlavným cieľom tohto produktu je poistiť úmrtie a to tým, že ak takáto udalosť nastane, blízki pozostalého dostanú určitú sumu peňazí. Všetko závisí od toho, akú zmluvu poistenec s danou poisťovacou spoločnosťou uzatvoril. K základnému poistnému balíčku (pre prípad smrti) si môžete zvoliť aj rôzne pripoistenia, o ktorých si tiež povieme niečo viac.

Kde ho zohnať?

Tento produkt môžete zohnať skoro všade. To znamená, že buď v pobočkách vášho alebo susedného mesta ale rizikové životné poistenie je možné získať už aj online. Zvoľte si taký spôsob, aký vám najviac vyhovuje. Z nášho hľadiska je výhodnejšie práve online metóda, pretože predstavuje výraznú časovú úsporu. Všetko môžete vybaviť z pohodlia domova bez toho, aby ste sa niekam presúvali a bez toho, aby ste si robili prieskum v mnohých kamenných pobočkách poisťovní. Povedzme si o tom niečo viac.

Online porovnanie pomocou kalkulačky

Uzatvoriť rizikové životné poistenie online nie je len o pohodlnosti, ale aj o rýchlosti uzatvorenia a finančnej úspore. Presvedčte sa sami a to tým, že si kliknete na vyššie označené slovné spojenie, ktoré vás automaticky presmeruje na stránku, ktorá vám ponúkne porovnanie jednotlivých ponúk, a to na základe špeciálnej kalkulačky, do ktorej ak zadáte potrebné informácie, tak vám vypočíta jednotlivé ponuky. Tie budú pekne zoradené, väčšinou od tej najlacnejšej až po najdrahšiu. K nim budete mať k dispozícii základný popis produktu (aké poistné udalosti obnáša). Personalizované porovnanie rizikového životného poistenia je presné a ak sa vám nejaká ponuka zapáči, môžete o ňu požiadať priamo z tohto výpočtu kalkulačky.

Aké kritéria zvážiť pri výbere?Podľa čoho si vybrať?

Výber rizikového životného poistenia nemusí byť vždy najľahší, veď predsa len ide o otázku života a smrti (smrti poistenca, života pozostalých). Takisto je jeho výber dôležitý aj preto, aby ste vašu rodinu po vašom odchode nezatiahli do finančných problémov. Ak viete, že váš život môžu postihnúť aj iné udalosti než „len“ smrť, tak by ste mali zobrať do úvahy aj možnosť pripoistiť tieto udalosti. O aké ide?

Pripoistiť môžete napríklad úraz, dieťa, invaliditu, zdravie / chorobu, ale aj stratu zamestnania. To by však znamenalo, že vaše vklady do poisťovne by boli o čosi vyššie než by boli len pri samotnom rizikovom životnom poistení. Jednotlivé ceny tohto produktu s pripoisteniami si môžete opäť vypočítať pomocou vyššie zmienenej kalkulačky, ktorá vám zobrazí porovnanie viacerých spoločností. Samozrejme, nemusí vždy platiť, že to najdrahšie rizikové poistenie je zároveň aj to najlepšie. Niekedy sa stretávame s tým, že tá najlacnejšia ponuka má širšie pokrytie než tá drahšia.

Ak ste stále na vážkach, najlepšie urobíte, ak kontaktujete odborníka v danej oblasti. Ideálne by bolo, kebyže je nezávislý (nepracuje pre konkrétnu spoločnosť), lebo poradcovia konkrétnych poisťovní vás samozrejme budú presviedčať na ich produkt, hoci vôbec nemusí byť výhodný. Nezávislý poradca vám povie pozitíva  a negatíva každej a jednej spoločnosti, ktorej ponuky ste možno získali práve z porovnania. Bezplatnú pomoc odborníka môžete využiť aj na stránke, ktorej odkaz je ukrytý vo vyššie označenom výraze.

Prečo ho uzatvoriť?

V prvom odseku sme vám v stručnosti tento produkt definovali. Rizikové životné poistenie je dobré uzatvoriť hlavne vtedy, ak ste živiteľ rodiny, o to viac, ak ste hlavný. Možno sa vám a okoliu zdá, že ste ešte mladý, no tento produkt sa neuzatvára len pre starších žiadateľov, u ktorých je pravdepodobnejšie, že dôjde k naplneniu poistnej udalosti. Keďže nikto nevie, kedy nastane jeho posledný výdych, mali by sme byť v tomto kontexte trošku predvídaví.

V praxi zaznamenávame mnoho prípadov, kedy nečakaná smrť hlavného živiteľa rodiny, ktorý bol pomerne mladý, dostala do ťažkosti celú rodinu. Nehovoríme o ťažkostiach len psychického, ale aj finančného charakteru. Pretože pohreb (a všetko s ním spojené) patrí k najnákladnejším udalostiam vôbec. Nie je tajomstvom, že môže presiahnuť aj tisíce eur. Mladé rodiny, ktoré sú väčšinou zaviazané pôžičkami si toto neuvedomujú, veď celý život majú ešte pred sebou (aspoň si to myslia). Ale starší ľudia, hlavne tí, ktorí už majú, ako sa hovorí, odrastené deti s vlastnými rodinami, si tento fakt uvedomujú veľmi dobre. Podvedome nechcú svojim dospelým ratolestiam narobiť problémy poprípade ich dostať do dlhov a tak sa sami obracajú na rozličné agentúry s prosbou uzavrieť toto rizikové životné poistenie.

Chcete predsalen zrušiť zmluvu?Je tu možnosť zrušenia?

Vaše rizikové životné poistenie môžete kedykoľvek zrušiť. Po oficiálnej výpovedi vám bude vyplatená určitá čiastka, ktorej konkrétne vyčíslenie by vám dala daná spoločnosť. Výška vyplatenej sumy závisí aj od obdobia, kedy o výpoveď žiadate.

Rizikové životné poistenie je skutočne niečo, čo by nemal zanedbávať nikto a viac o ňom sa môžete dočítať aj sem. Smrť vás môže prekvapiť hocikedy a hocikde a nezáleží na tom, či máte rodinu, či ste slobodný, sám, mladý či starý. Nebudeme vás nútiť do toho, aby ste si rizikové životné poistenie uzatvorili, veď každý človek má slobodnú vôľu, ale nie všetci si uvedomujú, čo je to zodpovednosť a že svojou nerozvážnosťou by mohli dostať do problémov tých, na ktorých im najviac záleží.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *