PZP kalkulačkaPatrí individuálny a osobný prieskum ponúk poisťovní k vašim každoročným starostiam? Určite to nie je pre nikoho príjemné, hlavne ak si predstavíte, o koľko času vás to pripraví. Ušetrite svoj čas na maximum. A nie len čas, ale aj množstvo peňazí. Umožní vám to PZP kalkulačka na výpočet ceny, ktorá vám zároveň urobí porovnanie ponúk od viacerých poisťovateľov. A to všetko nezáväzne, úplne zadarmo a priamo z vášho domova resp. z miesta, kde máte prístup na internet. Nie je nič jednoduchšie a pohodlnejšie ako tento prevratný porovnávací nástroj, ktorý vám môže na poistnom ušetriť aj niekoľko stoviek eur.

Kalkulačka na povinné zmluvné poistenie od poskytovateľa Uzavripzp bude detailne predstavená v nasledujúcich vetách. Najprv si však povedzme niečo viac o tomto zabezpečení všeobecne.

Prečo je nevyhnutné spraviť si výpočet cez PZP kalkulačku?

Toto zabezpečenie je prikázané zákonom. Jeho nerešpektovanie je preto vysoko pokutované. Miestne pokuty sa pohybujú v niekoľkých stovkách až tisícoch eur. V niektorých zahraničných štátoch vám môžu bez tohto zabezpečenia zabaviť celý váš dopravný prostriedok. Aká je ale jeho podstata? Skúste sa pozrieť na web ministerstva.

Vďaka online výpočtu kalkulačkou môžete získať to najlepšie, najlacnejšie a najvýhodnejšie PZP, ktoré poisťuje vašu zodpovednosť za škodu spôsobenú prevádzkou motorového alebo nemotorového vozidla. To znamená, ak niekomu poisteným prostriedkom narušíte zdravie alebo jeho majetok, za splnených podmienok tento dlh za vás zaplatí vaša poisťovňa. V opačnom prípade, ak je škoda spôsobená vám, platí to poisťovňa vinníka. Podstatným je, aby mali obidve strany platné povinné zmluvné poistenie a aby sa po vzniku udalosti dohodli. Pri väčších škodách záznam spisuje polícia, pri nižších stačí vypísať formulár o vzniku škodovej udalosti.

Každé a jedno PZP má zákonom stanovené, až niekoľkomiliónové krytie a vďaka kalkulačke ho získate za čo najvýhodnejšie. V prípade škôd na zdraví kryje poškodeného až do hodnoty 5 miliónov eur, pri škodách na majetku do 1 milióna eur. Niektoré poisťovne umožňujú tento strop za príplatok navýšiť. Ak by ste spôsobili škody a poistenie by ste nemali, všetko hradíte z vlastného vrecka, plus sa nezaobídete ani bez vysokých pokút a minimálne policajnému záznamu za porušenie zákona.

Ako PZP kalkulačka funguje?

Veľmi jednoducho. Po jej otvorení vám vybehne formulár. Doňho je potrebné vpísať technické parametre poisťovaného dopravného prostriedku. Požadovať sa môžu aj neosobné informácie o jeho majiteľovi pre prípadné zníženie poistného. Vďaka PZP kalkulačke môžete na poistnom toho istého poisťovateľa ušetriť až 30%. Okrem iného vám zobrazí tie najlepšie, najvýhodnejšie a najlacnejšie ponuky, pretože ihneď uvidíte, že poistné v rôznych spoločnostiach sa môže líšiť aj v stovkách eur.

Ak ste teda všetky položky vypísali a odoslali, do pár sekúnd sa vám na obrazovke zobrazia vaše možnosti. PZP kalkulačka neotáľa a ponúkne vám vo výpočte ceny hneď niekoľko možností. V súčasnosti najviac z existujúcich nástrojov. Budú na vás čakať ponuky od:

 • Allianz,
 • Axa,
 • Kooperativa,
 • Komunálna poisťovňa,
 • Generali,
 • Genertel,
 • Groupama,
 • ČSOB,
 • Union,
 • UNIQA
 • či Onlia.

Predstavte si, koľko úsilia by vás stálo si všetky tieto ponuky zisťovať osobne a zvlášť. Preto ide o jeden z najlepších a najpomocnejších nástrojov, ktoré slúžia pre dobro klienta. Na výber je aj kalkulačka havarijného poistenia od Uzavripzp.

Žiadosť o ponuku z vyobrazených výsledkov

Ťukanie do mobiluPonúknuté výsledky vám nebudú zobrazené len preto, aby ste sa informovali. Priamo v nich totiž môžete aj o niektorú možnosť požiadať. PZP kalkulačka vám teda pomôže k rýchlemu uzatvoreniu poistnej zmluvy online. Na vybranú ponuku je nutné kliknúť a doplniť osobné údaje majiteľa daného prostriedku. Do niekoľkých sekúnd, nanajvýš minút vám bude na mail odoslaný návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasná zelená karta. Tú si nezabudnite vytlačiť.

Nakoľko vám PZP kalkulačka zobrazila presnú cenu poistného, faktúra nebude žiadnym prekvapením a snažte sa ju  uhradiť čím skôr. Čím skôr tak urobíte, tým skôr vám poisťovňa zašle originál zelenej karty. Je povinnou súčasťou vozidla. Následne si už len stačí kontrolovať jej platnosť.

PZP kalkulačka pre najlepšiu cenu akéhokoľvek vozidla

Pokiaľ ste si mysleli, že tento nástroj je limitovaný, tak sa mýlite. Totiž to porovnanie je možné uskutočniť na skoro každý typ motorového a nemotorového vozidla. Či už ide o osobné auto, motocykel, motorka, nákladné auto, traktor, žeriav či iný poľnohospodársky a pracovný stroj, prípojný vozík či všeobecne prípojné a návesné nemotorové vozidlá, historické vozidlá atď. PZP kalkulačka vás rozhodne nenechá v štichu.  Nezabudnite, že zabezpečiť je nutné každé vozidlo, ktoré potrebuje osvedčenie o technickej kontrole, bez ohľadu na to, kde a ako často sa využíva. Škodová udalosť môže vzniknúť vždy a všade, takže rozhodne sa toto zabezpečenie neoplatí podceňovať.

Skutočne nemáte čo stratiť, len získať tú najlepšiu cenu, ušetriť stovky eur a hodiny času. Nie je záväzná, takže si vaše ponuky môžete zisťovať kedykoľvek a ako často chcete, pričom nemáte povinnosť si niektorú z nich okamžite vybrať. Výhodou tohto spôsobu je, že sa vás nikto nesnaží presvedčiť, že je najlepší a najvýhodnejší. Vďaka výpočtu PZP kalkulačkou online na to prídete aj sami. Každý predsa sám najlepšie vie, čo potrebuje a čo mu vyhovuje. Dokonca máte možnosť overiť PZP podľa ŠPZ na adrese https://www.uzavripzp.sk/overenie-pzp/. Tento nástroj vám v tom výrazne a s vysokými úsporami dopomôže. Overte si jeho kvality aj teraz, veď je úplne zadarmo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *