Ak ste nezamestnaný, tak nemáte žiaden príjem a o to ťažšie sa dostenete k pôžičkePodľa najnovšej štatistiky ÚPSVaR je miera nezamestnanosti v celoslovenskom meradle na úrovni 10,98 %. Najvyššia nezamestnanosť je v okrese Rimavská Sobota (27,77 %) a najnižšia v okrese Bratislava V (4,66 %). Každý desiaty človek v produktívnom veku na Slovensku je nezamestnaný. Finančná podpora týchto ľudí je minimálna a preto skúšajú všetky možnosti ako si zaobstarať potrebné peniaze na bežné fungovanie ich domácností. Veľmi často využívanou pomocou sú pôžičky pre nezamestnaných. Ocitli ste sa aj vy v podobnej situácii? Prišli ste nedávno o prácu a našetrené úspory sa vám pomaly míňajú? Potrebujete peniaze na neočakávané výdavky? Nemáte skúsenosti a máte obavy sa zadlžiť? Prečítajte si náš článok a rozhodnite sa sami, či by vám tento typ pomohol vyriešiť vaše problémy. Predstavíme vám ponuku nebankových pôžičiek pre nezamestnaných. Spomenieme ich pozitíva a zároveň vás upozorníme na riziká, na ktoré si budete musieť dať pozor. Ak budete považovať úver za možné riešenie vašej náročnej situácie, ponúkneme vám spôsoby, ako požiadať ihneď.

Pôžičky pre nezamestnaných nie sú určené len ľuďom bez práce

Možno to bude pre vás prekvapujúca informácia, ale tento typ nie je len pre ľudí bez zamestnania. Je to dôsledkom toho, že poskytovateľ považuje za nezamestnaného osobu bez pravidelného mesačného príjmu. Dávky v hmotnej núdzi, podpora v nezamestnanosti, dôchodok alebo rodičovský príspevok sa nepovažuje za pravidelný príjem. Do tejto kategórie patria rovnako ľudia, ktorí nemajú so zamestnávateľom na území Slovenska podpísanú pracovnú zmluvu. Ľudia pracujúci v zahraničí, ktorých pracovná zmluva nie je pre účely poskytnutia pôžičky akceptovaná. Okrem nepravidelného príjmu je problematický aj nízky príjem, ktorý nie je pre bankových poskytovateľov dostatočný na schválenie. Rýchle pôžičky pre nezamestnaných sú špecifickým produktom nebankových spoločností. Banky od každého žiadateľa o úver automaticky vyžadujú dokladovanie príjmu, aby vedeli posúdiť bonitu klienta. Nebankoví poskytovatelia majú menšie nároky na svojich klientov, ktoré si zase kompenzujú vyššími úrokmi. Ich povesť nie je práve najpozitívnejšia, ale nemusíte mať prehnané obavy. Pokiaľ sa budete pri žiadosti a pri splácaní správať zodpovedne, nehrozia vám žiadne katastrofické scenáre.

Základne parametre

Ľudia bez pravidelného príjmu sú veľmi riziková skupina pre poskytovateľa pôžičiek. Nebankové spoločnosti nie sú žiadna charita a preto sa snažia minimalizovať riziko nesplácania a eventuálnych problémov spojených s vymáhaním dlhov. Základné parametre sú nastavené, aby ich mohli dlžníci bez väčších problémov splniť. Pôžička pre nezamestnaných je krátkodobá na nízku sumu. Doba splatnosti je maximálne 31 dní. Dlžník môže úver splatiť už po 5 dňoch od doručenia peňazí na účet. Suma pôžičky je od 20 € do 350 €. Žiadateľ musí splniť len základne podmienky: vek nad 18 rokov, platný občiansky preukaz a slovenské občianstvo, resp. trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Tieto podmienky sú spoločné pre väčšinu nebankoviek poskytujúcich peniaze nezamestnaným. Existujú nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú úvery bez potvrdenia o príjme až do sumy 5 000 € s dobou splatnosti niekoľko mesiacov. Pri vyšších sumách je však potrebné ručenie, či už v osobe ručiteľa alebo ručením nehnuteľnosťou.

Výhody nebankových pôžičiek pre nezamestnaných sú jednoznačnéPozitíva

Nemusíte sa však obávať, že kvôli 350 € prídete o strechu nad hlavou. Rýchla pôžička pre nezamestnaných so sebou prináša viacero výhod, vďaka ktorým sa nad ňou vyplatí popremýšľať, keď si potrebujete požičať.

Toto je základný predpoklad pôžičky pre nezamestnaných. Veriteľ neskúma výšku príjmu a nemusíte mu dokladovať, či máte prostriedky na splatenie.

 • bez registra

Ak ste sa v minulosti omeškali s platbou pri splácaní úveru, určite máte zápis v úverovom registri dlžníkov. Pri klasických si poskytovateľ preveruje žiadateľa vo viacerých registroch (SOLUS, bankový register, nebankový register) a ak nájde záznam, nasleduje neschválenie žiadosti. Pôžičku bez registra dostane aj žiadateľ so záznamom v registri dlžníkov.

 • bez preukazovania účelu

Ďalšou výhodou je nepreukazovanie účelu použitia peňazí. Či peniaze použijete na vyrovnanie nedoplatku za elektrinu alebo si budete chcieť kúpiť nový mobil, nebankovka vám dá peniaze bez zbytočných otázok. Nemusíte si odkladať žiadne potvrdenia a faktúry.

 • bez ručenia

Pri štandardnej výške pôžičky do 350 € nemusíte otravovať nikoho zo svojich známych, aby sa za vás zaručili u nebankovej spoločnosti. Nebude nutné ani ručenie vašou nehnuteľnosťou, ktoré by vás v prípade nesplatenia mohlo dostať do existenčnej situácie.

 • ihneď na účet

Veľkou výhodou nebankových pôžičiek pre nezamestnaných je rýchlosť schválenia, vďaka ktorej môžete mať peniaze na účte už do 24 hodín. Ak potrebujete peniaze čím skôr, overte si či má nebanková spoločnosť účet v rovnakej banke ako vy a požiadajte v pracovný deň. To vám urýchli doručenie peniaze na váš účet.

Nezabudnite na to, že takéto pôžičky majú aj svoje nevýhodyNegatíva

Keď sme si už rozobrali pozitívne aspekty nebankovej pôžičky pre nezamestnaných, bolo by z našej strany neférové, ak by sme vám zamlčali možné riziká, s ktorými sa môžete stretnúť pri tomto type.

 • dajte si pozor na vyššie úroky a RPMN

Rýchle pôžičky sú typické vyššou úrokovou sadzbou, čo je daňou za ich rýchle poskytnutie bez preverovania žiadateľa. Dôkladne si preštudujte všetky podmienky, za ktorých je poskytovaná. Nezameriavajte sa len na výšku úroku a RPMN (ročnú percentuálnu mieru nákladov), ale skôr na výslednú sumu, ktorú budete musieť zaplatiť. V nej sú zarátané aj prípadne poplatky za poskytnutie a ďalšie náklady. Dobrým nástrojom je úverová kalkulačka, ktorú majú viaceré nebankové spoločnosti na svojich stránkach. Vďaka nej môžete prehľadne vidieť sumu, dobu splatnosti a výšku vašej mesačnej splátky.

 • slúži len na krátkodobé výdavky

Pôžičkou pre nezamestnaných sa snažte riešiť len krátkodobý výpadok v rodinnom rozpočte, napr. nutnú opravu práčky alebo vyrovnanie nedoplatku za nájom. Nie je určená na dlhodobejšie účely.

 • požičiavajte si len pri istote príjmu

Toto je základne pravidlo pri akejkoľvek pôžičke. Požičajte si len, ak viete, že do termínu splatnosti budete mať dostatok financií na vyrovnanie dlhu. Nevytvárajte nové dlhy na uhradenie tých starých. Najmä nezamestnaní, ako riziková skupina, by si mali dať pozor na svoju schopnosť včas splatiť pôžičku.

 • pozor na neoverené nebankové spoločnosti

So žiadosťou sa obracajte len na overené nebankové spoločnosti. Ušetríte si tým množstvo problémov a tiež peňazí. Dôveryhodné nebankovky spoznáte podľa viacerých znakov: majú dlhoročnú tradíciu v poskytovaní finančných služieb, o ich dôveryhodnosti hovoria spokojní klienti (nielen v anonymných recenziách na internete) a majú licenciu od Národnej banky Slovenska. K overeným poskytovateľom pre nezamestnaných patria Ferratum, Pôžičkomat alebo CreditONE.

Ako požiadať?

Spôsobov je viacero, tradičné, ale aj modernéPožiadanie o nebankový pôžičku pre nezamestnaných môžete urobiť hneď niekoľkými spôsobmi:

 • telefonicky: zavoláte na infolinku nebankovej spoločnosti, dohodnete si osobné stretnutie s jej obchodným zástupcom alebo všetky potrebné informácie poskytnete operátorovi na linke bez nutnosti osobného stretnutia.
 • online: nájdete si na internete stránku nebankovej spoločnosti alebo nejakého jej sprostredkovateľa, do online formulára zadáte potrebné informácie (kontaktné údaje, výšku požičanej sumy, dobu splácania, číslo účtu) a jedným kliknutím žiadosť odošlete.
 • sms správou: musíte poznať len telefonický kontakt na nebankovú spoločnosť a presný tvar sms správy. Peniaze môžete získať len vďaka odoslaniu jednej smsky.

Ak sa nachádzate v neľahkej situácií človeka bez zamestnania, snáď vám bol náš text nápomocný pri riešení vašich finančných problémov. Pokiaľ potrebujete krátkodobú finančnú pomoc, neváhajte využiť nebankové úvery pre nezamestnaných. Už viete ako na to a čoho sa musíte vystríhať pri nebankových pôžičkách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.